December 5, 2021, 9:32 am

(Видео) Заев: Мaкeдонскиот мoзаик ги имa нajубaвитe бoи, едно, единствено и еднакво oпштecтвo зa cитe

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Македонскиот мозаик ги има најубавите бои. Боите на мозаикот се темелите на нашата граѓанска држава и слободна татковина. Држава на сите граѓани и на сите етнички заедници – Општество за сите. Едно, единствено и еднакво. Општество на мир и просперитет, напиша премиерот Заев на Фејсбук.

– Потпирајќи се на традицијата, со љубов и со верба за иднината, продолжуваме заедно да ја градиме нашата земја, низ меѓусебна почит и разбирање, стои во објавата на премиерот.

Видеото може да го погледнете ТУКА.

Latest News

Дополнетиот Предлог-буџет за 2022 година се враќа на усвојување во Собранието

Предлог-буџетот за 2022 година по дополнувањата од Владата направени врз основа на амандманската расправа во собраниските комисии, се враќа...

More Articles Like This