December 4, 2021, 6:46 pm

(Видео) Заев: СДСМ победува или е во сериозно водство во 30 општини

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев на вечерашната прес – конференција изјави дека СДСМ победува или има сериозно водство во повеќе од 30 општини во земјава, и во градот Скопје.

Заев во своето обраќање ги наброја Струмица, Крива Паланка, Карпош, Центар, Шуто Оризари, Делчево, Крушево, Ресен, Македонска Каменица, Богданци, Берово, Кривогаштани, Пехчево, Демир Капија, Демир Хисар, Конче, Дебарца, Долнени, Куманово.

„Поддршката која ја добивме е сериозна, тоа се илјадници гласови, и нема да дозволиме некој земјата да ја враќа назад. Главата горе, на крајот СДСМ и Коалицијата ќе имаат повеќе градоначалници од ВМРО-ДПМНЕ“, рече Заев.

Latest News

Ги засука ракавите: Ременски не чекаше, веднаш ја започна со кампањата со реден број 1

Централната изборна комисија на СДСМ денеска утврди дека три од четирите кандидатури за иден претседател на СДСМ се целосни....

More Articles Like This