October 25, 2021, 8:19 am

(Видео) „Заиграа“ тупаниците: Пензионери се cтепаа поради сообраќајка во Сплит

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Двајца пензионери се степаа во Сплит, поради оштетување на автомобил.

На видеото, што се појави во јавноста, се гледа како двајца мажи се тепаат, се појавува и трет држејќи ја главата, а една жена повикува полиција.

Како што пренесува Индекс.хр мажите се степале поради мала сообраќајна несреќа, односно оштетување на автомобил на паркинг, што е поткрепено со снимка од настанот.

-Тепаш маж поради лим, извикува жената на видеото, а еден од мажите кој моментално зазема борбен став и ја започнува борбата со извик: „Ме го удри автомобилот“.

Полицијата во Сплит-Далмација потврди дека станува збор за инцидент од пред шест дена и дека е во тек кривична истрага.

Latest News

Пpoдoлжyвaaт пapтиcките aктивнocти од кaмпaњaта зa втopиот кpyг oд лoкaлнитe избopи

Продолжуваат партиските активности од кампањата за вториот круг од локалните избори што ќе се одржи в недела на 31...

More Articles Like This