(Видео) Започна последната битка на Tpaмп: За неколку часа ќе се знае дали сеуште ќе биде претседател

Поврзано

БЕСПЛАТНИ НОЌЕВАЊА, АВИО БИЛЕТИ, ЛЕЖАЛКИ: Земјите со примамливи понуди ја отвараат летната сезона

За разлика од северот на Италија, Сицилија не беше погодена од kpизата и тие се подготвени да ја отворат...

ГОСПОД НЕКА ИМ Е НА ПОМОШ: Еден демонстрант yбиeн за време на пpoтecтитe во Лујсвил

Најмалку едно лице загина во во Лујсвил, Кентаки за време на протестите поради смртта на афроамериканецот Џорџ Флојд, откако...

(ФОТО) ЛУДИЛO ВО ВАШИНГТОН: Трамп однесен во бyнкep, зaпaлeна црква стара 200 години

Повеќе од 50 агенти на Тајната служба се повредени, пожарите поставени од немири кои биле разнесени во близина на...

Дебата за импичмент на претседателот на САД, Доналд Трамп, започна денес со обраќањето на Ненси Пелоси во американскиот Конгрес, а шесте часа за расправа ќе бидат поделени подеднакво меѓу демократите и републиканците.

Ако Претставничкиот дом до крајот на денот изгласа импичмент на Доналд Трамп, тој со тоа ќе стане третиот американски претседател во 245 години долгата историја на земјата, кој ќе се соочи со судење во Сенатот, пренесува Гласот на Америка.

Претставниците во Конгресот се состанаа во 9 часот на утро по локално време и требаше да гласат за правилата на дебатата кои вчера вечерта ги усвои Административниот одбор.

Актуелно

(Видео) БОКИ 13 И СЕ ЗАКАНИ НА СУДИЈКАТА, ЗАЕВ Е КРЕАТОРОТ НА СЦЕНАРИОТО ЗА РУШЕЊЕ НА СЈО: Ако добие драконска казна има уште едно...

Скандалозни заврши зборови, вака наједноставно може да се објасни ситуацијата која денес ја затекнаа новинарите во судницата на едно...

ЗАЕВ ГО СПАСУВАЛ МИЈАЛКОВ И ГО РУШЕЛ СЈО: Бојан Јовановски „бомбардираше“ во судот – како Заев „купувал“ пратеници и го вадел Мијалков од затвор

Средбата која што се случила помеѓу Зоран Заев и Јордан Камчев се случила на 02.април, а Камчев го снимал и Зоран Заев,  а за...

ВИЦЕТО БАРАЛ БОКИ 13 ДА ОСТАНЕ ВО ПРИТВОР, МАКАР И ДА УМРЕ: Заев земал милион евра за да притисне за одлука на Врховен суд?!

Јордан Камчев се исплашил од „педерот“ Боки 13, види мајката - силниот Камчев, па ми дал милион евра. Тој можеби дал, дал милион евра, можеби...

ВИДЕЛА, НЕ ВИДЕЛА, ЗАЕВ БИЛ, КАМЧЕВ БИЛ: Боки 13 ја направи Русковска пуздер во завршните зборови

Вилма Русковска се шетала како „Мечка Божана“ од медиум на медиум откако го уапсила Боки 13. Јовановски објаснуваше и едно нејзино гостување на „Канал...

ЌЕ ЈА ОТВОРАМ „ПАНДОРИНАТА КУТИЈА“: Започна завршниот збор на Боки 13, најави дека ќе каже се што знае иако може да го „самоудават во...

Постојат мисли и сеќавања кои не смееме да си ги изговориме ниту на самите себеси, вели Бојан Јовановски во својот завршен збор, додавајќи дека...

Повеќе вести