October 28, 2020, 3:43 am

(Видео) За вакво пpизнaниe во нормална држава се оди во затвop: Пaвлe глacал за измени во Kpивичниот зakoник за да ocлободи син на пpaтеничка за таа да глaca за Ceверна

Поврзано

Ќе доцни исплатата на повратот од „Викенд без ДДВ“

Повратот на данокот од сметките направени во таканаречениот „Викенд без ДДВ“ најверојатно ќе доцни. Иако парите од данокот за...

Зapaзени неколку новинари, сниматели и други вработени во Телевизија Сител

Повеќе од десетина новинари, сниматели, вработени во режија и во дескот на Телевизија Сител се или зaразени или се...

Пренџов: Власта се грижи за граѓаните како што Шилегов се грижи за платите на пожарникарите

Вечерва во емисијата „Заспиј ако можеш“ гостуваше Љупчо Пренџов, потпрестедател на ГРOМ, пратеник и претседател на Парламентарната комисија за...
- Advertisement -

За скандалозно признание какво што имаше Павле Богоевски пред само неколку дена во затвор оди пола државен врв и пратенички состав! Екс пратеникот на СДСМ, Богоевски во гостувањето во емисијата „Само Вистина“ на Канал 5 телевизија пред целата македонска јавност потврди дека пратениците на опозицијата биле уценувани од страна на на власта со затворски казни за нив и нивните блиски доколку својот глас не го дадат за промена на името.

Имено синот на Владанка Авировиќ, Василие Авровиќ беше осуден во случајот „Труст“ каде првообвинет беше бизнисменот Сеад Кочан. За случајот Василие доби 3 години затвор која со понатамошни измени во Кривичниот законик беше ослободен од затвор. Ваквото однесување е криминално од секој аспект особено ако земеме во предвид дека Владата на СДСМ спроведе велепредавство, предавајќи ги македонските национални и државни интереси менувајќи го името спротивно на референдумската воља на граѓаните.

Погледнете го ова ШОКАНТНО и дрско признание на Богоевски.

 

Latest News

Ќе доцни исплатата на повратот од „Викенд без ДДВ“

Повратот на данокот од сметките направени во таканаречениот „Викенд без ДДВ“ најверојатно ќе доцни. Иако парите од данокот за...

Зapaзени неколку новинари, сниматели и други вработени во Телевизија Сител

Повеќе од десетина новинари, сниматели, вработени во режија и во дескот на Телевизија Сител се или зaразени или се во изолaција поради контакт со...

Наредена целосна мобилизација на здравството во Хрватска

Хрватскиот министер за здравство Вили Берош објави дека нaредил целосна мобилизaција на здравството. Берош на својот Фејсбук профил напиша дека моменталната состојба со коpонавирусот во...

Пренџов: Власта се грижи за граѓаните како што Шилегов се грижи за платите на пожарникарите

Вечерва во емисијата „Заспиј ако можеш“ гостуваше Љупчо Пренџов, потпрестедател на ГРOМ, пратеник и претседател на Парламентарната комисија за контрола на тајните служби. При...

Пренџов: На 100 000 жители, ЕУ има 30 зapaзени, додека Македонија има 441

Љупчо Пренџов, пратеник од Гром и Коалицијата„За обнова на Македонија“ во своето гостување во емисијата „Заспиј ако можеш“ зборуваше за измените на Законот...

More Articles Like This