December 9, 2021, 8:05 am

(Видео) За влакно избегнала тpaгeдија: Метеорит влета во кревет на жена додека спиеше

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Една жена од Канада само случајно избегна да ја погоди метеорит во главата, бидејќи го проби таванот на нејзината куќа и ја погоди перницата додека спиеше на неа.
Рут Хамилтон од Голден, Британска Колумбија спиеше во кревет во нејзиниот дом кога се разбуди од тресок и куче што лае. Кога тој скокна од креветот и го вклучи светлото, таа виде дупка во таванот и метеорит на нејзината перница, објавија канадските медиуми.

Метеоритот што заврши во нејзината спална соба тежи повеќе од килограм, па Хамилтон само од голема среќа избегна сериозни повреди.

Таа повикала полиција, која прво помислила дека станува збор за камен што одлетал за време на експлозијата на градилиштето во близина на автопатот.
Меѓутоа, проверките утврдиле дека немало минирање, а локалните жители сведочеле дека виделе силна светлина на небото над тој град во текот на ноќта.

Latest News

(Видео) Гоpeше камион на „Македонија пат“, нема повpeдени

Вчера на патот Слупчане – Белановце се запалило товарно моторно возило, сопственост на „Македонија пат“ Од Министерството за внатрешни работи...

More Articles Like This