(Видео) ЗА МАЛКУ ИЗБЕГHATA TPAГЕДИЈА: Деца играа ракомет, а потоа им влeтa пиjaн возач со џип

Поврзано

САД – Визни рecтpикции за работниците во кинеските технолошки компании

САД ќе воведат визни рестрикции за одредени врабтени во кинеските технолошки компании кои ги кршѓат човековите права, соопшти денеска...

Целиот остров Тенерифе остана без струја

Целиот шпански остров Тенерифе остана без електрична енергија поради што се погодени околу 950.000 домаќинства. Хаваријата се случи околу...

Бубонcкa чyмa се појави во Монголија

Едно 15-годишно момче почина од чума во југозападна Монголија, соопшти Министерството за здравство. Министерството соопшти дека лабораториските тестови потврдуваат дека...
- Advertisement -

Сосема ретки се сцените кога на ракометен натпревар може да влета во спортски објект некое моторно возило.

Таков инцидент се случи на натпревар во машки ракомет, каде играа младинци до 14 години, на натпревар помеѓу екипите на Беденс и Карлшхтат.

Сигурно дека присутните кои ги гледаа младите момчиња не очекуваа ваков „упад“, каде на сред натпревар во еден дел од спортскиот комплекс им влета спортски џип.

Поради безбедност, коментаторот на натпреварот ја замолил публиката да ја напушти салата, бидејки не знаеле за каков обид станува збор.

Возачот бил под дејство на алкохол кога влетал во салата, по што направил значајна материјална штета, но сепак добро е што нема никакви повреди и несакани ситуации.

Latest News

ДИК вечерва нема да соопшти која партија колку мандати освои

Од обработени 93,96 од падатоците коалиицијата на СДСМ освоила 36,13 отсто од гласовите, а за коалцијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ...

Народот избра обнова, влегуваме во трка за составување на нова влада

Победивме во голем број на општини, во Аеродром, Гази Баба, Кисела Вода, Пехчево, Велес, Градско, Охрид, Илинден, Петровец… Факт е дека народот ја посакува...

ВМРО-ДПМНЕ 47 пратеника, СДСМ 47, Левица 2 пратеника

47 пратеника ВМРО-ДПМНЕ, 47 пратеника СДСМ – ова се последните пресметки на ВМРО-ДПМНЕ за бројот на пратенички места освоени според гласовите на денешните парламентарни...

(Видео) Во живо: Прес конференција на ВМРО-ДПМНЕ

Прес конференција на ВМРО-ДПМНЕ https://www.facebook.com/iNFOMAX.mk/videos/951003045367651

Ѓорчев: Имаме тесна трка, ВМРО-ДПМНЕ треба да ја составува новата влада

Имаме тесна трка меѓу коалициите на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ, рече Влатко Ѓорчев од ВМРО-ДПМНЕ во вечерашното гостување на Телма. -Факт е дека имаше помала излезност...

More Articles Like This