September 24, 2020, 9:33 am

(Видео) За пeкoлнaтa кaзнa допрва ќе зaжaлaт – Пpeгaзијa жена и куче, а тоа што го направија потоа на никој не му се веруваше

Поврзано

Тихановска: “Јас cyм лидep нa Бeлoрycијa”

Претседатлот Лукашенко на ненадејна инаугурација и без претходна најава денеска положи заклетва за новиот мандат на претседател на Белорусија. Но...

Евpoпcкaтa кoмиcиja пpeдлoжи нoв пaкт за мигpaциja и aзил

Европската комисија предложи нов пакт за миграција и азил кој треба да овозможи сеопфатен европски пристап по тоа прашање,...

Гoлeмa aкциja во Гepмaнијa: Пoвeќe oд 800 пoлицajци извpшиja paциja вo 60 згpaди и дoмoви

Повеќе од 800 полицајци извршија рација во 60 згради и домови во пет сојузни држави. Оваа огромна координирана рација...
- Advertisement -

Шокантна видео снимка објави англиската полиција на која се гледа моментот како автомобил прегазува жена со куче.

На снимката се гледа како една жена додека го шета својот миленик во градот Бирмингем во Англија ја удира автомобил од марката Рено Клио, а заедно завршуваат во тревата надвор од патот.

По несреќата двајца мажи и една жена излегуваат од автомобилот и започнуваат да бегаат оставајќи го својот автомобил и не спасувајќи ја жената.

Пешакот инаку преживеал, но се здобил со сериозни повреди и скршеници на ногата, додека нејзиното куче починало на лице место.

Полицијата ја објави оваа видео снимка за да апелира брзо пронаоѓање на насилниците, особено и на вториот автомобил кој застанува и ги презема тројцата кој ја згазија жената.

Според полицијата двата автомобили најверојатно патувале заедно и луѓето во нив се знаеле, погледнете.

Видео линкот може да го погледнете тука.

Latest News

За нeнoceњe мacкa, 680 kaзни во изминaтoтo дeнoнoќиe

Во текот на изминатото деноноќие (23/24 септември) на територијата на државава, по однос на мерката за неносење лична заштита...

Циkлoн ce движи кoн Мaкeдонија: Ни пpeтcтoи гoлeмa пpoмeнa нa вpeмeтo, не е иcклyчeнo дa пaднe и пpвиoт cнeг

Денес времето во државава ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со локален дожд, ќе има услови и за појава на грмежи а...

Дeнecкa пoчнyвaaт зaвpшнитe збopoви зa „нacилcтвo вo Цeнтap“

Поминаа повеќе од 3,5 години од првото закажано рочиште за предметот „Насилство“ или познат како „Шамарите во Општина Центар“, денеска треба да почнат завршните...

(Фото) Жaлocнo: Мaлo мoмчe co гaлeњe ja ycпoкoјувa cecтpичкaтa бoлнa oд pak

Мајка сподели трогателна фотографија, која ги покажува последиците од ракот. Емотивната фотографија го прикажува нејзиниот мал син како ја гали неговата сестричка која се...

Заев не се појави на cyдeњeтo пpoтив Александар Николоски, рочиштето одложено

Зоран Заев не дојде на рочиштето закажано по негова тужба за клевета и навреда во Основниот суд во Скопје против потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар...

More Articles Like This