October 19, 2021, 5:10 pm

(Видео) За што се бopeшe Јане Ченто: Oбединување на сите македонски партии зад Македонија, македонски идентитет и јазик

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На Фејсбук страницата „Слобода за Јане Ченто“ беше објавено видео на кое многумина можеа да видат исечок од неговото гостување во телевизија Алфа на 23 март 2017 година само еден месец пред 27 април.

Ченто без двоумење истакна дека тој и неговото здружение се борат за зачувување на уставниот поредок на државата.

Погледнете:

Latest News

Едно лице зaгинa, а две се повpeдени во тешка верижна сообраќајка на автопатот Скопје- Тетово

Едно лице го загуби животот, а две се повредени во тешката соообраќајна несреќа на автопатот Скопје-Тетово во близина на...

More Articles Like This