September 22, 2020, 4:24 pm

(Видео) Зошто во едно семејство дел од членовите се позитивни, а другите остануваат имуни на вирусот?

Поврзано

Македонско-грчки kpиминaлeн koнзopциyм ги остави штипјани бeз бoлницa, а Македонската економија oштeтeнa

Еднакви на kpиминал се слулувањата околу новиот Клинички центар во Штип. Не само што штипјани во долгледно време нема...

Што се случува?: Пендаровски за утре закажа седница на Советот за безбеднocт

Претседателот на државата, Стево Пендаровски, за утре, 23 септември, закажа седница на Советот за безбедност. Седницата ќе се одржи...

Јанакиески ќе бара оштeтa од државата што бил пpиcлyшкyвaн

Екс министерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески, ќе достави барање до Кривичниот суд за да биде додаден во...
- Advertisement -

Можеби прашање кое ги интересира сите е како во едно семејство има позитивен член, а другите се негативни на коронавирусот. Сето ова го објасни претседателот на Комисијата за заразени болести, а кое објаснување може да го погледнете низ видеото подоле.

„Просто објаснување како е можно еден член од фамилијата да има позитивен тест, а друг негативен е тоа што секој организам и организам за себе. Организмот на мојата сопруга и мојот не е исти. Зависи и од тоа дали сме биле на дистанца и дали сме одржувале дезинфекција. Тестовите се сигурни, постои опција затоа што вирусот не е 100% вирулентен за да ги зарази сите. Затоа може едниот да биде позитивен, едниот негативен“, рече Караџовски.

Latest News

(Видео) Xopopoт се повторува: Hoва ekcплозија во Либан, гycт чaд ги гyши граѓаните

Силна експлозија одекна во либанскиот регион Кана на југот од земјата и предизвика паника меѓу локалното население. Причината за силната...

Македонско-грчки kpиминaлeн koнзopциyм ги остави штипјани бeз бoлницa, а Македонската економија oштeтeнa

Еднакви на kpиминал се слулувањата околу новиот Клинички центар во Штип. Не само што штипјани во долгледно време нема да добијат нов Клинички центар...

Што се случува?: Пендаровски за утре закажа седница на Советот за безбеднocт

Претседателот на државата, Стево Пендаровски, за утре, 23 септември, закажа седница на Советот за безбедност. Седницата ќе се одржи со почеток во 12 часот...

Јанакиески ќе бара оштeтa од државата што бил пpиcлyшкyвaн

Екс министерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески, ќе достави барање до Кривичниот суд за да биде додаден во листата на оштетени во предметот...

Груби до британската амбасадорка: Етничката застапеност е уставно право и мора да се почитува

Вицепремиерот и министер за политички систем, Артан Груби, се сртна со британската амбасадорка Рејчел Галовеј, при што истакнал дека правичната и соодветна застапеност е...

More Articles Like This