(ВИДЕО) ЗAБАВНИOТ ПAРК НА ФEРAРИ ВО АБУ ДАБИ: Нaјдoбаp тeмaтcки пapк во cвeтoт

Поврзано

Научниците контра СЗО: Бараат да се сменат препораките за коронавирусот

Стотици научници тврдат дека постојат докази дека коронавирусот може да биде зaразен во помалите честички во воздухот и ја...

Нова катаcтрофа во Кина, издадено прeдупредување од трет степен поради бабунска чума

Властите на градот Бајан Нура во кинескиот автономен регион Внатрешна Монголија издале денеска предупредување до населението, еден ден откако...

Во бopбaтa пpoтив Koвид-19, СЗО пpeкинa со истражување на овие лeкoви

Светската здравствена организација соопшти дека ги прекинува испитувањата за лекот за маларија – хидроксихлорокин и комбинацијата на лекови...

Познатиот забавен парк на Ферари во Абу Даби ја освои наградата за најдобриот тематски парк во светот.

„The World’s Leadin Theme Park“ е дел од годишниот натпревар „World Travel Award“, а гала вечерта беше изведена во Мукат.

„Четири години по ред, ние сме водечки тематски парк на Блискиот исток. Не можевме да бидеме погорди. Ова е легендарен тематски парк полн со возбуда и содржина. Ние правиме сè што можеме за нашите гости. Горди сме на оваа награда”, рече Бјанка Самут, генерален директор на „Ферари ворлд“ во Абу Даби.

Тематскиот парк на Ферари е создаден пред скоро една деценија за да се испочитува „духот на марката Ферари“.

Сместен е на островот Јас во Абу Даби и е првиот тематски парк на Ферари во светот. Има најбрз ролеркостер во светот.

Паркот беше отворен за јавноста на 4 ноември 2010 година и оттогаш ја доби наградата Средноисточна туристичка атракција во 2015 и 2016 година, како и наградата за водечки тематски парк на Блискиот исток, во 2017 и 2018 година.

Актуелно

(Видео)Техничкиот министер за земјоделство качен на коњ вршеше проверка на шумскиот фонд

Ден со Цветан Трипуновски, во инспекција низ Огражден, проверка на шумскиот фонд и лов на потенцијална дрвосеча. https://www.facebook.com/iNFOMAX.mk/videos/745665222864670/

Во живо: Христијан Мицкоски на средба со жителите на Прилеп

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите на Прилеп. Cледете во живо: https://www.facebook.com/iNFOMAX.mk/videos/360493781586587/

Во живо: Христијан Мицкоски на средба со жителите на Крушево

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите од Крушево. Неговото обраќање во живо можете да го...

(Во живo) Христијан Мицкоски на сpeдбa со жителите на општина Кpивoгaштaни

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите од општина Кривогаштани. Неговото обраќање може да го следите...

ВМРО-ДПМНЕ убедливо победува на 15 јули, Заев губи и во Муртино

ВМРО-ДПМНЕ победува на 15 јули ова го покажува најновата анкета на почитувана американска агенција за мерење на јавното мислење . Анкетите по изборни единици...

Повеќе вести