October 30, 2020, 12:47 pm

(Видео) Зaeв веќе се откажа од Делчев: Ако ние треба да го присвојуваме значи не е наш

Поврзано

(Фото) Porsche 911 доби освежување за 2021 година

Porsche го освежија моделот 911 со нови детали и подобрување на стандардниот боксер мотор. Новиот модел има 40 коњски сили...

Цpно ни се пишyвa: Лекapите очекуваат нapeдната нeдeлa да имaмe до 1300 cлyчaи на дeн

„Први се на удар лицата со хронични болести. Со ваков загаден воздух, нив им се намалува имунитетот на белите...

Kaтacтрофа: Индустpиcкото пpoизводство во ceптември со пaд од 3,9 отсто, од почетокот на годината 12,1 oтcто

Индустриското производство во септември годинава, во однос на септември 2019 година бележи пад од 3,9 отсто, објави Државниот завод...
- Advertisement -

Александар Митовски, уредникот на Инфомакс во своето гостување во мисијата „А што не е јасно“ го коментираше апсурдниот спор со соседна Бугарија за припадноста на Делчев, посочувајќи дека Зоран Заев веќе се откажал од најголемиот македонски револуционер. Тој елаборираше дека со барањето на Заев да не се присвојува Делчев премиерот и дефакто порачува дека Гоце Делчев не бил Македонец.

-Откажувањето од ликот и делото на Гоце Делчев е апсолутно предавство. Тоа што го направи Зоран Заев кажувајќи дека ние не треба да го присвојуваме Гоце Делчев, тој веќе го предал Гоце Делчев, тој веќе го дал. И сега треба да го присвојува бидејќи е туѓо нешто што треба да се присвојува. Инаку со која друга мерка, план, стратегија или позитивен пример ќе каже Зоран Заев добивме 10-15 милијарди од Европска Унија ни го бараат Гоце Делчев ајде ќе го делиме. Нема не постои такво нешто, особено што во наредниот период не постои аналитичар или експерт кој што верува дека ќе се подобри ситуацијата на економски на здравствен или на било каков друг план. Сите очекуваат крах и тој веќе се случува. Имаме 13 проценти пад на БДП, имаме 246 илјади невработени до втор квартал годинава, каде се 3 и 4 квартал за кои верувам дека процентот е уште поголем. Имаме 22 проценти од популацијата кои што живеат со 100 денари на ден, вели Митовски.

„ШТО НЕ Е ЈАСНО?“ со Љупчо Цветановски

Julkaissut Alfa Televizija Torstaina 1. lokakuuta 2020

Latest News

(Фото) Porsche 911 доби освежување за 2021 година

Porsche го освежија моделот 911 со нови детали и подобрување на стандардниот боксер мотор. Новиот модел има 40 коњски сили...

Граѓаните нa Нов Зеланд нa peфepeндyм ce изjacниja зa eyтaнизaja и пpoтив лeгaлизaциja на мapихyaнaтa

Граѓаните на Нов Зеланд на референдум се изјаснија за легализација на еутаназијата. Според првичните резултати, 65,2 отсто од граѓаните го поддржале Законот за еутаназија, со...

Цpно ни се пишyвa: Лекapите очекуваат нapeдната нeдeлa да имaмe до 1300 cлyчaи на дeн

„Први се на удар лицата со хронични болести. Со ваков загаден воздух, нив им се намалува имунитетот на белите дробови. Тогаш ќе биде вистински...

Oва ли е тоа пpaвна дpжaва?: Haмалена kaзната на yбиeцот на Алмиp

Апелациониот суд официјално потврди за „Порталб.мк“ дека ја смениле првостепената одлука за случајот „Алмир Алиу“, со која на Бобан Илиќ, кој со автомобил усмрти...

Пoчинa пopaнeшниoт тypcки пpeмиep Јилмаз

Тој беше член на партијата Матица (АНАП) од 1991 до 2002 година, а во текот на 90-тите години трипати беше биран за премиер. Поранешниот премиер...

More Articles Like This