(Видео) Иванов го пречека папата Франциск во вилата Водно

  • May 7, 2019

Поглаварот на Католичката црква папата Франциск стигна во Вилата Водно, каде беше пречекан од претседателот во заминување Ѓорѓе Иванов.

Пред платото на Вила Водно го пречекаа премиерот Зоран Заев, а до него стоеше претседателт кој што треба да стапи на функција Стево Пендаровки, како и претставници од владата и бискуби од Католичка црква.

На новинарите им е забранет пристап во вилата, тие преку видео бим ќе го следат обраќањато.

Претходно «
Следно »