(видео) ИВАН ПЕРНАР ПОВИКА НА БОЈКОТ: Името ви е поважно од НАТО и ЕУ

Поврзано

До крајот на неделава се очекува датум за изборите

Третата вонредна состојба, која претседателот Стево Пендаровски ја прогласи на последната седница на Советот за безбедност, овој пат во...

„Рекет“ во финиш: Почнуваат завршните зборови

По речиси шест месеци судење, случајот „Рекет“ влегува во финишот. Денеска во Основниот кривичен суд во Скопје треба да...

ПО 60 ДЕНА ЗАPOБЕНИ НА БРОДОВИТЕ: Скоро 300 балкански морнари со авион од Карибите слетуваат во Скопје

Заради настанатата криза со ковид-19, најголемите бродски компании за крстарење ги затворија своите бродови за гости уште од 12-ти...

Хрватскиот пратеник од партијата Жив Ѕид повика на бојкот на престојниот референдум за промена на името. Тој истакна дека апсолутно е против промена на името и престојниот референдум. Според Пернар, полесно е да се сруши референдумот доколку се бојкотира отколку да се излезе и да се гласа против. Хрватскиот пратеник констатираше дека власта во Македонија посакува граѓаните да имаат било каков став освен ставот за бојкот, поради тоа што бојкотот го саботира самиот референдум и промената на името на државата кое е нивната крајна цел.

 

Прва сезона, прва емисија „Без Цензура“ со Иван Пернар

Прва сезона, прва емисија „Без Цензура“ со Иван Пернар @Ivan Pernar Ivan Pernar

Julkaissut infomax.mk Tiistaina 25. syyskuuta 2018

Актуелно

OД КАДЕ МУ ИНФОРМАЦИИ НА КУРТИ: Избори во Македонија ќе има во јули

– Вршителот на должноста премиер на Косово Албин Курти денеска повторно се заложи за вонредни парламентрни избори во неговата...

РАСТЕ БРОЈКАТА И ДЕНЕС: На 250 теста 21 нов случај на коронавирус во Македонија

Министерството за здравство информира дека денеска Институтот за јавно здравје регистрира 17 оздравени пациенти во: Скопје-7, Куманово-2, Прилеп-2, Велес-2, Гостивар-1, Крива Паланка-1, Пехчево-1 и...

Нов раст на новозаболени од Ковид-19, да се почитуваат препораките

Бројот на новозаболени од коронавирусот во државава повторно е во пораст. Според вчерашните податоци од Институтот за јавно здравје, регистрирани се 37 нови случаи...

БРОЈКАТА И НАТАМУ РАСТЕ: 37 нови случаи на коронавирус во Македонија

Министерството за здравство информира дека денеска Институтот за јавно здравје регистрира 11 оздравени пациенти во: Скопје-2, Прилеп-7, Велес-2. Во изминатото деноноќие не се регистрирани...

СО ЛЕСНО: Почна 42-часовниот карантин во државата

Од 11 часот денеска почна забраната за движење на населението што ќе трае до вторниk до 5 часот изутрина. Забраната не важи за полицијата, армијата,...

Повеќе вести