(Видео) Игpaле пocле 18:00 чacpт: Akциja вo нoќeн клyб во Teтово, пaднaa дaми нa нoќтa

Поврзано

Haпадот на мојот син беше нарачан, тврди Сулејман Реџепи

Сулејман Реџепи, поранешниот претседател на Исламската верска заедница на Македонија (ИВЗ), во изјава за Лајм тврди дека пукањето кон...

Вештак за нecpеќата во Ласкарци: Hе е дозволено да се врши анализа на можноста за избегнување сообраќајна нecреќа со земање предвид на некои дејства...

Со прашања поврзани за системот на управување на автобусот на Дурмо турс, во Кривичниот суд во Скопје денеска продолжи...

Побаран притвop за тројца учесници во пpoтeстите за „Moнструм“

Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд Скопје поднесе предлози за определување мерка притвор за три лица за...
- Advertisement -

Министерството за внатрешни работи објави видео од акцијата на полициски службеници од Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал, СВР Тетово и Одделот за специјални полициски операции во локал во тетовско.

Превземени се мерки и активности на територија на СВР Тетово и утврдено е дека работи угостителски објект во близина на автопатот Тетово-Гостивар, а биле затекнати и 18 женски лица (15 од странство- Русија, Украина, Бугарија, Србија, БиХ , Латвија и три од Македонија), кои работеле како танчерки и придружнички на гости, а три женски лица од странство биле затекнати во собите од мотелот.

Странските државјанки се приведени и предадени на Одделение за странци и реадмисија при РЦ Север за понатамошно постапување. При претресот кај А.А. (30) е пронајден и пиштол, кој е одземен за понатамошна постапка, а А.А. е приведен. Во објектот биле затекнати 49 гости и седум вработени во угостителскиот објект и ќе биде поднесена соодветна кривична пријава за непочитување на Одлуката на Владата за рестриктивни мерки за работа на угостителските објекти заради заштита на населението од Ковид 19, велат од МВР.

Latest News

Родители внимавајте: Децата го pизикуваат својот живот за пет минути слава на Тик Ток

Вашето дете може да се фрли под тркалата на автомобил и да го ризикува животот поради новиот предизвик на...

More Articles Like This