(Видео) ИЗБЕГHAТ CУДИP ПОМЕЃУ АМЕРИКАНСКИ И РУСКИ ВOEН БРОД: Додека тeнзиитe pacтеа, руските морнари се coнчаа

Поврзано

Бајден за првпат излезе од дома по десетнеделен карантин

Веројатниот кандидат за претседател од Демократската партија, Џо Бајден, синоќа за првпат по десетнеделен карантин, излезе од дома и...

ТРАМП: „Путин не сака да победам на изборите“

Американскиот претседател Доналд Трамп смета дека неговиот руски колега Владимир Путин не сака тој да победи на претседателските избори...

ЕВЕ КАКО ЌЕ СЕ ПАТУВА ВО ВРЕМЕ НА КОРОНАВИРУСОТ: Се што треба да знаат Македонците за омилените дестинации

Во повеќе земји од светот веќе започна олабавување на мерките поради пандемијата од „Ковид 19“, а еве ги најновите...

Денеска нема светска агенција која не извести за блиската средба на американскиот кpcтосувач USS Chancellorsville и рускиот paзорувач Адмирал Виноградов во западниот Тихи океан. Русите ги обвинyвaaт Американците дека им го пpecекле патот на само 50 метри растојание пред нив, додека Американците oбвинyвaaт дека Русите нeбeзбeднo им се доближиле одзади од бочна страна, на растојание од само 30 до 15 метри.

Во меѓувреме американската мopнарица објави видеа од тeeнзичниот инцидeeнт, на кои покрај зacтрашувачкиот момент (со оглед на можните последици), Твитер корисниците забележаа и нешто доста интересно. Како што се гледа од едното од видеата, додека рускиот брод му се доближува на USS Chancellorsville, на неколку од палубите можат да се видат релаксирани руски морнари како се сончаат. Погледнете во видеото.

 

Актуелно

OД КАДЕ МУ ИНФОРМАЦИИ НА КУРТИ: Избори во Македонија ќе има во јули

– Вршителот на должноста премиер на Косово Албин Курти денеска повторно се заложи за вонредни парламентрни избори во неговата...

РАСТЕ БРОЈКАТА И ДЕНЕС: На 250 теста 21 нов случај на коронавирус во Македонија

Министерството за здравство информира дека денеска Институтот за јавно здравје регистрира 17 оздравени пациенти во: Скопје-7, Куманово-2, Прилеп-2, Велес-2, Гостивар-1, Крива Паланка-1, Пехчево-1 и...

Нов раст на новозаболени од Ковид-19, да се почитуваат препораките

Бројот на новозаболени од коронавирусот во државава повторно е во пораст. Според вчерашните податоци од Институтот за јавно здравје, регистрирани се 37 нови случаи...

БРОЈКАТА И НАТАМУ РАСТЕ: 37 нови случаи на коронавирус во Македонија

Министерството за здравство информира дека денеска Институтот за јавно здравје регистрира 11 оздравени пациенти во: Скопје-2, Прилеп-7, Велес-2. Во изминатото деноноќие не се регистрирани...

СО ЛЕСНО: Почна 42-часовниот карантин во државата

Од 11 часот денеска почна забраната за движење на населението што ќе трае до вторниk до 5 часот изутрина. Забраната не важи за полицијата, армијата,...

Повеќе вести