(Видео) ИЗБОРИ 2019-ТА: Голема разлика меѓу излезноста во Охрид, Струга и Дебар

  • April 21, 2019
  • Коментари

Излезност од 26 проценти во првиот круг од претседателските и од предвремените локални избори во Охрид. Како што информираше репортерот на Алсат од теренот, гласањето се одвива тековно и без проблеми. Во однос на другите градови во регионот, во Струга е забележано значително помала излезност на гласачите од само 12% до 13 часот и во Дебар од 18%, пренесува Алсат.

Претходно «
Следно »