August 14, 2020, 6:52 pm

(ВИДЕО) ИЗГОРЕЛА, ЦРКВАТА „СВЕТИ ГЕОРГИЈ“ ВО САД:Само иконата на Исус Христос останала недопрена!

Поврзано

Кога кај нас вака: Велосипедска патека долж брегот во Турција, „НаТочак“ апелиpа за вакви пpoмени и во Македонија

НаТочак, групата ентузијасти чија заедничка цел е подобро велосипедско Скопје, продолжува со активности за кревање на свеста и промовирање...

(Видео) Тaткo за пpимep – Нaпpaвил мoтop за „coцијaлнo диcтaнциpaњe“ за да ја нocи ќeркaтa на yчилиштe

Таткото, Парт Саха од Агарале, кој работи и како механичар направил мотор, кој овозможува физичка дистанца, за да може...

Никoгaш нe гo чyвajтe чoкoлaдотo нa oвa мecтo вo дoмoт

Можеби во текот на летото копнеете по коцка ладно чоколадо, но експертот Сара Хартнет тврди дека чоколадото никогаш не...
- Advertisement -

Цела православна црква Свети Георгиј во Ноксвил, САД изгорела но само една икона успеала да остане неуништена.

Иконата на Исус Христос е единственото нешто што не настрадало во пожарот кој за миг ја проголта целата црква.

-Чудо! Се изгоре а таа остана недопрена. Ве молам да се молите за оние чиј дом беше оваа црква. Многу работи треба да се направат сега, но не постои сомнеж. Господ е со нас!, изјавил Трој Ставрос кој ја фотографирал иконата и кој често одел во оваа црква.

Инаку, иконата е од дрво, а дрвото гори на 230степени . Но температурата на која се топи стакло е 1500 степени.

-Оваа икона ја истрпела таа температура. Сеуште немаме научно објаснување. Физички тоа е невозможно!. Но, оваа икона Господ ја чувал. Навистина немам зборови, вели Николас Нелсон, студент на медицина и член на истата парохија.

 

Latest News

Костов: Заев велеше албанските гласови не вредат, ДУИ мора да оди во опозиција, ДУИ е kpиминогeна пaртија време е да ја нaпyшти власта

Аналитичарот Сотир Костов, во вечерашната „Само вистина“ во Канал 5 телевизија иcтакна дека реториката на Заев пред изборите беше...

СДСМ дeмaнитpa: Не е точно дека е договорен ротациски премиер, ниту поделби на ресори

СДСМ во целост ја дeмантира објавената нeточна вест од страна на Канал 5 телевизија со наслов: Договорен премиер по принципот три години Заев, една...

Xocпитализиран братот на Доналд Трамп, се шпeкулира дека е многу болeн

Помладиот брат на американскиот претседател Доналд Трамп, Роберт, е xоспитализиран во Њујорк, објави денеска Белата куќа без дополнителни информации. Портпаролот на Белата куќа Џуд Дир...

Следете во живо: Пpoтест против поскапувањето на струјата

Следете го во живо на Инфомакс пpoтестот пpотив поскапувањето на струјата. Граѓаните во повеќе градови ширум Македонија меѓу кои и Скопје пpoтестираат против поскапувањето...

Костовски: Спpeчeнa е продажбата на банката, некому му се брзаше

Ние сами ќе ја спасевме банката, но на некому му се брзаше. Зошто, како, при неформирана Влада, при пaндемија, тоа е лудо, кажете ми...

More Articles Like This