(Видео) Изгубија на тepeн па решија да се пpecметаат во тунелот: Летаа огради на Копа Либертадорес

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Бока Јуниорс е елиминирана од Копа Либертадорес, откако беа поразени од Атлетико Минеиро со 3:1.

Меѓутоа, тоа што се случуваше во соблекувалната и тунелот е далеку од фудбалска работа. По мечот се случи жесток инцидент меѓу играчите на двете екипи, во сето тоа се вмеша и полицијата и обезбедувањето.

Играчоте на Бока по натпреварот фрлаа метални огради и се што им се најде пред раце, за потоа да стане вистинска мешаница.

Потоа играчите на Бока влетаа и во соблекувалната на Атлетико, реагираше и обезбедувањето, изби тепачка по што хаосот се продлабочи.

Еве како изгледаше сето тоа:

https://twitter.com/angilerista3/status/1417651489233850424?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1417651489233850424%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fkurir.mk%2Fsport%2Ffudbal%2Fnestvarni-sceni-od-kopa-libertadores-igrachite-na-boka-frlaa-metalni-ogradi%2F

Latest News

(Фото) Вучиќ со пpeубави заборови за нас: Македонците се љубезни, Србите и Македонците секогаш се сакаат

Српскиот претседател Александар Вучиќ вечерва прошета низ Скопје со својот домаќин, премиерот на Зоран Заев. Во посета на земјава...

More Articles Like This