May 16, 2021, 9:47 am

(Видео) „Излези од теренот ако смееш, ќе те yбиjaм“: Италијанскиот тенисер ги шokирaше сите кога се зakaни дека ќе го yбиe cyдијата

Поврзано

- Advertisement -

Хулио Зепиери, талентиран италијански тенисер, го шокираше тенискиот свет кога по поразот во четвртфиналето на противникот во Рим му се закани на главниот судија дека ќе го убие.

Зепјери, кој има само 19 години, изгледаше беспомошно на теренот против Хуан Серундол и по само 62 минути игра испадна од турнирот – 6: 0, 6: 3.

За време на натпреварот, младиот Италијанец беше незадоволен од одредени одлуки на судијата, а по мечот се закани дека ќе го убие.

„Престани. Јас не го разбирам ова лично, но добро размисли пред да кажеш такво нешто“, рече судијата , на што Зепјери одговори:

„Дали сакате расправија? Дојдете надвор, надвор од тенискиот комплекс, и јас ќе ве убијам, дојдете ако сте храбри “.

Водечките луѓе на светскиот тенис очекуваат да бида строго казнет, бидејќи на судијата да му се заканува смрт.

Зепјери, моментално 317. тенисер во светот, заработи околу 13 илјади долари во својата кариера и моментално ја игра најдобрата сезона во својата кариера. Сепак, ваквиот излив може да се оддалечи од теренот на неодредено време.

Latest News

Дeнec пpoтecт нa peвoлтиpaни житeли нa нaceлбaтa Даме Груев во Ѓорче Петров – Имeтo нa нaceлбaтa e избpишaнo oд cитe нивни дoкyмeнти

Денес, недела (16.05.2021) во 11 часот жителите на населбата Даме Груев во Ѓорче Петров ќе организираат протест на Ул....

More Articles Like This