October 25, 2021, 8:31 am

(Видео) Илјадници Италијанците излегоа на улиците поради koвид pecтрикциите: Hacтpaда и телевизијата Раи пред која извикуваа „тepopисти“

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Илјадници Европејци излегоа на улиците во Франција, Италија и Грција во саботата да демонстрираат против ограничувањата поради рестрикциите за коронавируот и политиките на задолжителна вакцинација.

Демонстрантите се лути од здравствените пропусти и задолжителните вакцинации, бидејќи сметаат дека овие политики ја ограничуваат слободата. Европските влади го зголемуваат притисокот врз невакцинираните да се вакцинираат.

Илјадници демонстранти се собраа низ цела Италија во саботата, од најголемиот град Торино на север до Неапол на југ.

Демонстрантите се лути и од владиниот сертификат кој бара вакцинација, доказ за прележан вирус или негативен резултат од тест за учестви во јавниот живот. Демонстрантите извикуваа фрази како „Слобода!“ и „Долу диктатурата!“

Италијанците извикуваат „терористи“ пред меѓународните студија на „Раи“ за време на митинзите против ковид пасошите викендов.

Видеото погледнете го тука и тука.

Latest News

Латас: Никој пoлa oд cвoитe гpaѓaни нe ги нapeкoл злo…

За Заев сите што не гласаат за Шилегов се зло. Тежок збор, особено од политичар кој и плата и...

More Articles Like This