(Видео) ИНТЕР ГО ДОБИ МИЛАНСКОТО ДЕРБИ: Со голот на Икарди во завршните мигови од мечот, Интер славеше над Милан во градското дерби

  • October 22, 2018

Големото миланско дерби во рамките на 9. коло од Серија А заврши со гол на Икарди во последната секунда и голема победа на Интер (1-0).

„Нероаѕурите” се радуваат на три бода во последните мигови од натпреварот откако по центар шутот на Вечино, Мауро Икарди стрелаше прецизно со глава од петерецот.

Претходно «
Следно »