December 5, 2021, 8:52 am

(Видео) Инцидeнт во Иран: Boeн офицер му „врза“ шамар на гувернерот за време на инаугурацијата

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Воен офицер кој наводно бил разгневен бидејќи неговата сопруга била принудена да ја прими вакцината за Ковид-19 од маж, ја попречил инаугурацијата на најновиот гувернер на иранската провинција со тоа што отишол на сцената и му удрил шлаканица.

Видео снимките од инцидентот во саботата започнуваат со новоназначениот гувернер на иранската провинција Источен Азербејџан, Абедин Хоррам, како стои на сцената на говорницата додека се подготвува да го одржи својот инаугурациски говор. Неидентификуваниот напаѓач се приоѓа од страната на бината и го удира Хорам со силна шлаканица по лицето

Latest News

Словенечкиот вицепремиер за економски развој Почивалшек во Скопје на средба со Бектеши

Вицепремиерот и министер за економски развој и технологија на Република Словенија, Здравко Почивалшек денеска ќе престојува во официјална посета...

More Articles Like This