November 30, 2021, 10:01 pm

(Видео) Инцидeнт на Косово: Косовска полициja апcи млад Србин кој спpeчи претpec на монахиња

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Млад Србин кој се побунил откако припадници на полицијата на Косово тргнале да претресуваат монахиња е приведен денес во Газиместан.

Младиот човек се пожалил на полицијата дека тоа што го прават е погрешно затоа што станува збор за монахињи, по што полицајци во цивилна облека и специјалци го привеле грубо и го одвеле во правец на Приштина

Според неофицијални информации, станува збор за млад човек од Подгорица.

Видеото можете да го погледнете тука.

Latest News

Дачиќ: Референдумот нема никаква врска со Косово

Претседателот на Собранието на Србија, Ивица Дачиќ вечерва, по распишувањето на републичкиот референдум за промена на Уставот, истакна дека...

More Articles Like This