October 18, 2021, 5:39 pm

(Видео) Инцидeнт нa сpeд фyдбaлcки нaтпpeвap вo Бpaзил: Игpaч шyтиpaшe cyдиja вo глaвa дoдeкa лeжeл нa тpeвaтa

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Бразилската полиција го уапси фудбалерот на СЦ Сао Пауло Вилијам Рибеиро кој го клоцаше судијата Родриго Кривељаро за време на првенствениот меч со Гуарани во втората лига на шампионатот на Рио Гранде до Сул.

Инцидентот се случил на 4 откомври, а во второто полувреме Рибеиро го шутирал судијата кој лежел на тревата. Судијата бил однесен во болница. Натпреварот не се доиграл.

Рибеиро е уапсен и обвинет за обид за убиство, а ако биде прогласен за виновен ќе лежи во затвор.

Видеото може да го погледнете ТУКА.

Latest News

ОБСЕ: Регистрирано заплашување на кандидати, пpитиcoци и негативна реторика насочена кон жените кандидати

Кандидатите можеа слободно да водат кампања и основните слободи беа широко почитувани на локалните избори во Македонија, но бројните...

More Articles Like This