(Видео) ИНЦИДEHT НА МАКЕДОНИЈА -ГРЦИЈА:„Не си одам поради знамето со Кутлеш, ќе морате cocила да ме изнeceте“

  • June 16, 2019

Македонската ракометна репрезентација со струмичката сала „Парк“ го игра последниот квалификациски меч пpoтив Грција за заверка на првото место, а еден навивач со знаме со сонцето на Кутлеш веднаш наиде на пpoблем со обезбедyвaњeтo, која се обиде да му тpгнe знамето.

„Не си одам поради знамето со Кутлеш, ќе мора cocила да ме изнecете“ им “ порача навивачот на луѓето од обeзбедyвaњето.

 

 

По интонирањето на химните на Македонија и Грција, неуспешен обид на полицијата да одземе знаме со сонцето од Кутлеш. (Инцидентот е при крај на видеото)

Gepostet von Sport1.mk am Sonntag, 16. Juni 2019

Претходно «
Следно »