(Видео) ИТАЛИЈАНСКИОТ ПРЕМИЕР ЈА ПРЕДИЗВИКА ТЕРЕЗА МЕЈ НА ПАРТИЈА БИЛИЈАРД:Сите погледи биле насочени на едно топче,а морал да интервенира и нејзиниот помошник!

  • February 26, 2019
  • Коментари

Лидерите беа на маргините на самитот на ЕУ и Арапската лига во Шарм Ел Шеик, Египет, а Конте ja повика Меј со него да одигра партија билијард.Британската премиерка Тереза Меј и нејзиниот италијански колега, Џузепе Кон, одиграа партија билијард во неделата, а видеото од нивното дружење ги запали социјални мрежи.

Двајцата разговарале за нејзините танцови вештини, но имало и шеги на сметка на Брегзит.

Лидерите се дружеа на маргините на самитот ЕУ-Арапска лига во Шарм ел Шеик во Египет, а Конте ја повикал Меј да одиграат партија билијард.

Меј беше фасцинирана од повикот, па на нејзините колеги им рекла дека во тоа не се снаоѓала баш добро.

“Морате да ми покажете како тоа се прави “, му рекла таа на Конте.

https://twitter.com/GiuseppeConteIT/status/1099787057982001154

Он ја започнал играта,а кога дошло редот на Меј на помош и дошол Гавин Барвел. Тој направил сè што можел за да и помогне на својата шефица, како да ги држи рацете и да ја удри топката.

Видеото завршува тогаш кога Меј треба да ја биде на потег, па публиката немала шанса да види како Мај игра билијард.

Нејзините критичари истакнаа дека нејзините вештини во оваа игра, можеби се дури и полоши од нејзините преговарачки вештини што се однесува на Брегзит.

Претходно «
Следно »