(Видео) И НЕГОВИТЕ МУ СЕ СМЕАТ: И Турците се бopеле пpoтив османлиското poпство

Поврзано

Taжнa вecт: Пoчинa Кирил Псалтиров, дoajeн на мaкедонското глyмиштe

Денес на 08.05.2021 после долго и тешко боледување, во Скопје, почина Кирил Псалтиров доајен на македонското глумиште. Тој беше еден...

(Видео) „Oдимe нa EП“: Пoглeднeтe гo cпoтoт нa нaвивaчкaтa химнa нa нaшaтa фyдбaлcкa peпpeзeнтaциja

Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) го објави официјалниот спот на навивачката химна „Одиме на Европско првенство!“  на нашата фудбалска...

(Видео) Ceкоja чecт: Македонија oди нa Oлимпиjaдa – oвa e Македонецот кој обeзбeди oлимпиcка визa

Македонија оди на Олимпијада во престолнината на Јапонија! Македонскиот репрезентативец Дејан Георгиевски денеска на олимписките квалификации во таеквондо се избори...
- Advertisement -

Нов гаф на Зоран Заев овој пат од трибината која ја оддржа тој на стартот од кампањата за претседателските избори во Крушево. Дури ни поддржувачите на Заев не можеа да успеат да се воздржат и да се изнасмеат поради гафот кој тој го кажа среде говор. Ако не сте знаеле според него и Турците се бopеле пpoтив османлиското poпство.

Нов гаф на Заев: И Турците се бopеле пpoтив османлиското poпство…

И неговите почнаа да му се смеат…

Posted by infomax.mk on Monday, April 1, 2019

Latest News

Taжнa вecт: Пoчинa Кирил Псалтиров, дoajeн на мaкедонското глyмиштe

Денес на 08.05.2021 после долго и тешко боледување, во Скопје, почина Кирил Псалтиров доајен на македонското глумиште. Тој беше еден...

More Articles Like This