January 22, 2021, 3:57 am

(Видео) Иcчезна монолитот кој нeодамна беше откриен во пустина во Јута

Поврзано

Нaздpaвje: Пo гpeшкa фpлил 280 милиoни дoлapи вo ѓyбpe..

На еден Велшанец, по грешка, му се појавил доста голем проблем. Имено, тој во 2013 година фрлил хард диск од...

(Видео) Пcихoлошka cтpaнa нa нaвикaтa: 5 paбoти кoи гpицкaњeтo нoкти ги oткpивa зa вac

Дали некогаш сте се запрашале зошто имате потреба да го правите тоа - да ги грицкате вашите нокти? Грицкањето нокти...

Новото момче на Цеца се запозна со Анастасија – еве каде беше нивната прва средба

Фолк ѕвездата Цеца Ражнатовиќ има ново момче кое е осум години помладо од неа. Она што следеше потоа беше...
- Advertisement -

Официјални лица на американската сојузна држава Јута објавија дека исчезна мистериозниот метален монолит што беше забележан минатата недела во оддалечен дел од пустината на југоистокот на таа држава во северозападниот дел на САД.

Канцеларијата на локалната територијална администрација објави дека има веродостојни извештаи во кои се наведува дека „непознати сторители“ го тргнале монолитот, а на социјалните мрежи се шират фотографии на кои се гледаат мали парчиња метал покрај карпите, јави Танјуг.

Од првото забележување на 18 ноември, овој метален монолит, висок околу 3,7 метри, постојано ја разбранува фантазијата, а јавноста сè повеќе шпекулира за тоа што претставува и како се нашол во пустината.

Мистериозниот метален монолит најпрво го забележал екипажот на хеликоптер кој го следел движењето и ги броел главите во големото стадо овци кои мигрирале во тој дел на Јута.

Latest News

Миленко за Мериот: Who the f()ck are you?

Долго време пред избори мојата стратегија за последните избори беше да победи ВМРО-ДПМНЕ, прво нека победи вели Миленко Неделковски...

More Articles Like This