ВИДЕО: Како Заев ги лaжeшe Албанците

  • October 9, 2019
  • Коментари

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Влатко Ѓорчев на својот Фејсбук профил сподели видео во кое пишува дека Заев на овој начин ги лажеше Албанците исто како Македонците во Арачиново и во Љуботен, Липково и во Слупчане, Сарај и Студеничани, Чаир, Куманово, Тетово, Гостивар…

Вака Заев ги ЛАЖЕШЕ Албанците, исто како и Македонците. Во Арачиново и во Љуботен. Во Липково и во Слупчане. Во Сарај и Студеничани. Во Чаир и Куманово. Во Тетово и Гостивар. Буквално секаде, СЕКАДЕ Заев лажеше. Доста беше‼️ MJAFT‼️Зоран Заев – НИКОГАШ повторно. Ни треба НОВА ВЛАДА. Ве молам споделете.

Gepostet von Владимир Ѓорчев (Влатко Ѓорчев) am Dienstag, 8. Oktober 2019

Претходно «
Следно »