November 28, 2020, 11:58 am

(Видео) Како за две минути да се оcлободите од главоболката?

Поврзано

Eвe зoштo нe тpeбa дa ги миeтe paцeтe co тoплa вoдa, ocoбeнo вo вpeмe нa кopoнaвиpycoт

Студените денови во никој случај не одат во прилог на нашите раце, затоа сега е поважно од кога било...

Cпopeд иcтpaжyвaњe cпpoвeдeнo нa Универзитетот Стенфорд: Cимптoми кoи лecнo ce игнopиpaaт a мoжe дa знaчaт дeкa имaтe кopoнa

Иако експертите предупредуваат дека треба да ги следиме симптомите при контакт со лице кое е заболено од коронавирус, болеста...

СЗО: Вoзpacнитe и дeцaтa тpeбa пoвeќe дa ce движaт зa вpeмe нa пaндeмиjaтa

Секој четврти возрасен и четири од пет адолесценти немаат доволно физичка активност, соопшти СЗО. Сите возрасни лица треба да прават...
- Advertisement -

Луѓето кои страдаат од главоболка и мигрена знаат колку мачни можат да бидат моментите кога ќе се појават, а знаат да траат и по неколку часа, па и денови. И додека повеќето луѓе ги сметаат таблетите како најделотворен начин за најбрзото решение за болка, на интернет се појави еден интересен трик како да се ослободите од главоболката без нивна потреба и тоа за само две минути.

Јутјуберот Камил К. Ваврзиско е креатор на видеото кое сега има повеќе од 4,5 милиони прегледи, а во истото објаснува како да го постигнете тоа и да ја победите болката.

„Тајната е во визуализација на главоболката. Дајте и боја, големина, облик и место. Ако се фокусирате на тоа, ќе замислите како болката станува сè помала, сè додека не исчезне во целост“, објаснува Камил.

Видеото го коментирале над 27 илјади луѓе.

„Го гледам видеото секој пат кога имам главоболка и го препорачувам на секого”, “Ти благодарам! Ова е веројатно 15-ти пат како го гледам видеото, секој пат ми помага”, “Зошто ова функционира? Потполно сум збунет“, се само дел од коментарите кои се појавиле под видеото.

Иако Ваврзиско тврди дека овој трик делува, доколку имате чести главоболки, обратете се кај вашиот лекар.

Latest News

Вpхoвниoт вepcки лидep вeти oдmaздa зa y6иcтвoтo нa Фахризадех

Иранскиот врховен верски лидер, ајатолахот Али Хамнеи, изјави денеска дека Иран ќе се одмазди за убиството на научникот, Мохсен...

Германиија нajaви дeкa pecтpиктивнитe мepки мoжe дa тpaaт и дo пpoлeт cлeднaтa гoдинa

Германските власти најавуваат дека рестриктивните мерки кои претставуваат делумен „локдаун“ можеби ќе треба да се продолжуваат до пролетта 2021 година ако не се стави...

Оставка на Заев, слобода на народот: Пpoтecтот почнува во 12:30 часот од две места, завршува пред Влада

ВМРО-ДПМНЕ ги повикува граѓаните денес на сенароден протест, со почеток во 12:30 часот кој ќе заврши пред Владата на Македонија. Поради заразата со корона, протестот...

(Фото) Bлaдaтa штo ja тpгнa oгpaдaтa, ceгa пocтaвyвa нoвa: Уштe oд yтpoвo пoлициja зa нajaвeниoт гpaѓaнcки пpoтecт

Уште од рано утрово се местат полициските огради пред зградата на Владата пред најавениот денешен протест. На „Илинденска“ може да се забележат голем број...

У6иeн шeфoт нa иpaнcкaтa нykлeapнa пpoгpaмa

Началникот на иранската нуклерана програма Мохсен Фахризаде е убиен во близина на Техеран, потврди Иранското министерство за одбрана. Според соопштението, тој бил убиен во терористички...

More Articles Like This