(видео) КАКО МАКЕДОНЦИТЕ СЕ БОРЕА ЗА СВОИТЕ ПРАВДИНИ: Еве како во февруари 1990 година се бранеа националните интереси од 100.000 луѓе на улица

Поврзано

ЌЕ СЕ ГРАДАТ УШТЕ ДВЕ ПАТАРИНИ: Еве колку ќе чини патувањето од Скопје до Штип

На автопатот Скопје-Штип ќе бидат изградени две нови патарини, односно до крајот на јуни се очекува да приврши тендерската...

АПСУРДНИ ОДЛУКИ НА ВЛАДАТА: Зошто сега да се олабават мерките, кога бројот на зaболени расте?

Доктор Никола Пановски гостуваше во отвореното студио на ТВ 24 каде истакна дека уkинување на полициски час на цела...

ЗАСЕГА ЌЕ РАБОТАТ САМО ТЕРАСИТЕ: Затворените угостителски објекти ќе ја чекаат наредната фаза

Од задутре, четврток, 28 мај, ќе почнат со работа угостителските објекти, објави вечера техничкиот премиер Оливер Спасовски, презентирајќи ги...

Еве како во февруари месец 1990 година, над 100.000 луѓе протестираа на плоштадот во Скопје поради непочитувањето на правата на Македонците во Грција, Бугарија и Албанија.

https://www.facebook.com/ostavkazoranzaev/videos/1612676918858640/

Актуелно

ДО КОГА ЌЕ ГО ПУШТАТЕ ДЕВОЈЧЕТО ДОМА РАСПЛАКАНО?: Заев ја oбвини Нина Групер за лошата состојба на буџетот

Планира ли Зоран Заев да ја пyшти низ вода министерката за финансии, Нина Ангеловска? До кога ќе го пуштате...

СКАРАНИ СО ЛОГИКА, ОЧИГЛЕДНО ГИ СОВЕТУВА ЗАЕВ: Поради непочитување на мерките Комисијата за заразни болести препорача укинување на полицискиот час

Поради непочитување на мерките за заштита од коронавирус во државата, Комисијата за заразни болести ѝ препорачува на Владата укинување на полицискиот час, отворање на...

СКОПЈЕ ЕПИЦЕНТАР НА ЗАРАЗАТА: 16 нови случаи на коронавирус во Македонија

Министерството за здравство информира дека денеска Институтот за јавно здравје регистрира 14 оздравени пациенти во: Скопје-3 и Тетово-11. На Клиниката за инфективни болести и фебрилни...

РУСКОСКА: Јанева ја избра страната на злoтo, торбата Луј Витон завршила кај родителите на Јовановски

Катица Јанева уште е во филмот на Чарлиевите Ангели, со овије зборови обвинителката Вилма Рускоска, ги почна завршните зборови за предметот „Рекет“. Според неа, Јанева...

OД КАДЕ МУ ИНФОРМАЦИИ НА КУРТИ: Избори во Македонија ќе има во јули

– Вршителот на должноста премиер на Косово Албин Курти денеска повторно се заложи за вонредни парламентрни избори во неговата земја, наведувајќи неколку држави во...

Повеќе вести