October 24, 2021, 5:00 am

(Видео) Капитол Хил под блokaда откако беа пpoбиени бeзбeдносните бaриери

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Голем број полициски сили беа распоредени пред Капитол Хил, во Вашингтон, откако неидентификувано лице наводно ги пробило безбедносните бариери.

Како што се наведува, тројца полицајци биле повредени. На вработените им беше наредено да се држат настрана од прозорецот и да бараат засолниште.

Зградата во Капитол во моментов е под „блокада“. На теренот има и амбуланти, а за теренот се задолжени хеликоптери.

“Некој удри со својот автомобил во куќа во која седат полицајци. Возачот е во притвор. Повредените полицајци се префрлени во болница”, изјави полицијата на Капитол.

Инцидентот се случил меѓу главната зграда и канцелариите на Сенатот

https://twitter.com/JakeSherman/status/1378033434082344972.

Latest News

Обама до Меркел: „Целиот свет ви должи голема благодарност“

Поранешниот американски претседател Барак Обама им се придружи на европските лидери во чест на германската канцеларка во заминување Ангела...

More Articles Like This