October 16, 2021, 9:32 pm

(Видео) Катарина Ивановска проговори за врската со Перо Антиќ: „Среќни сме заедно“

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Моделот Катарина Ивановска ја призна врска со некогашната НБА ѕвезда, а сега претседател на кошаркарската федерација на Македонија, Перо Антиќ.

Имено, неодамна во медиумите се пишуваше дека Катарина и Перо се заедно. Гласините се золемија откако двојката во друштво на Тамара Тодевска и нејзиниот сопруг Александар биле во еден скопски ресторан.

Потоа, Катарина гостуваше во „Жешко столче“, а на прашањето кој и е омилен дрес, таа одговори: „Види, каде што има чад има и оган.

По Ивановска, и Перо Антиќ беше гостин во спомнатата емисија, а на прашањето дали е точно каде што има чад има и оган, тој одговори „Каде што има чад секогаш има оган“. Тоа дополнително ги подгреа приказните дека тие се новата позната љубовна двојка.

Викендов, Перо ја објави и првата заедничка фотографија со Катарина и на некој начин јавно ја озваничи и потврди врската.

Катарина за естрадниот ТВ магазин „Бекстејџ“ потоа конечно и проговори за врската со кошаркарот. На прашањето дали има нешто меѓу нив, таа не сакаше многу да коментира само одговори кратко: „Среќни сме заедно“!

Дали тоа значи дека сте заедно?

„Среќни сме заедно“, уште еднаш одговори моделот.

Потсетуваме, Перо Антиќ пред повеќе од две години се разведе од сопругата Ружица со која има три деца, а Катарина и нејзиниот ( дали сега веќе бивш партнер?) Цобе не стапија во брак, но имаат две деца, синот Вања и ќерката Кира.

Latest News

Aпчeтo пpoтив кopoнa „мoлнyпиpaвиp“ во Европа до крајот нa гoдинaтa

Првите апчиња против коронавирус кои ќе може да се пијат и без да се оди во болница, можно е...

More Articles Like This