October 26, 2020, 10:22 pm

(Видео) Кинеската полиција објави видео за „совршениот сопруг“- досега го гледале над седум милиони луѓе

Поврзано

(Видео) Ова село во Индија сади 111 дрвца на секое родено девојче

Во многу делови од Индија, момчињата се фаворизираат над девојчињата, кои - поради мираз често се гледаат како финансиски...

Cинa Мeceчинa на 31 oктoмвpи: Што им нocи нa хороскопските знаци?

На 31 октомври на небото ќе се појави сината Месечина, која на нас ќе влијае повеќе отколку што мислиме. Прочитајте...

Девојките се нудат како пиперки на крајот на летото, по најниска цена и во вреќи: Весна Дедиќ за машко- женските односи денес

Српската писателка Весна Дедиќ е позната како личност со остар јазик. Таа често зборува за теми што многумина ги...
- Advertisement -

Кинеската полиција објави видео за „совршениот сопруг“ кое за кратко време го гледале над седум милиони луѓе. Огромен интерес предизвика видеото со коешто полицијата го пофали сопругот кој беше и дозволи на бремената сопруга да седне на неговиот грб, како замена за столче во преполните ходници на болницата, додека чекаат на ред за преглед.

Во исто време, тие ги осудија останатите граѓани кои чекаа во болничкиот ходник, а не и отстапија место за да седне жената во одмината бременост.

https://www.youtube.com/watch?v=bGwoK_Gi8R0&feature=emb_logo

Некои од нив седат и си играат на мобилен телефон, додека таа едвај стои покрај нив. Видеото е снимено во Хеганг во провинцијата Хеилонгџианг, во северо-источна Кина.

Latest News

Kopонавирусот стави клуч на пaбовите и кaфулињата во делови од Велика Британија

Велика Британија денеска регистрира 20.890 нови случаи на kopонавирус и 102 смртни случаи, покажуваат официјалните податоци. Бројот на нови случаи...

Откриено како Сорос работи пpoтив победата на Трамп на претседателските избори

Американскиот берзански шпекулант Џорџ Сорос не сака да го остави исходот на претседателските избори во САД на 3 ноември на случајноста. За време на...

Нелоски до Шилегов: Петре, дали ти доликува со вакви изјави, да им возвраќаш на овие наши јунаци, кои го жpтвуваат својот живот за нас?

Оние кои се во први редови, во наjkритичните ситуации, се исмејани, омаловажени и понижeни од градскиот татко со изјавата: “На оној на кого му...

Мелбурн без ниту еден нов случај на ковид, животот во градот се враќа во нормала

По повеќе од четири месеци, во Мелбурн денес не се пријавени нови случаи на kоронавирус. Владата на австралиската држава Викторија објави дека од утре...

Ќе има анекс-договор меѓу Бугарија и Република Македонија пред да отпочнат преговорите?

Заменик-министерот за локална самоуправа Зоран Димитровски е оптимист дека ќе се најде решение со Бугарија и во декември ќе почнеме пристапни преговори со Европската...

More Articles Like This