(Видео) Кичеец беше повикан на давање на дополнителни информации и сознанија

Поврзано

- Advertisement -

На разговор, односно на давање на дополнителни информации и сознанија беше повикан Зоран Милески-Кичеец, истакнува министерот за внатрешни работи Наќе Чулев во интервју за КУРИР.

-Од него беа побарани информации во врска со кривично-правните настани објавени во медиумите. Од него е земен исказ и заедно со добиените информации и сознанија изготвено е известување и доставено е до ОЈО. Ние пак како МВР чекаме понатамошни насоки и инструкции од ОЈО, откри Чулев.

Целото интервју со Чулев погледнете го во продолжение:

Latest News

Брнабиќ: ЕУ постави опaceн преседан со билатералните прашања кои немаат никаква врска со европските интeграции

Постои опасен преседан кога станува збор за билатералните прашања, изјави српската премиерка Ана Брнабиќ по вчерашната меѓувладина конференција со...

More Articles Like This