(ВИДЕО) КОГА СО АВТОМОБИЛ ЌЕ ТРГНЕШ НА КАПЕЊЕ – АМА БУКВАЛНО: Притиснал на гас па завршил на дното на базенот

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

ПОРАДИ преголемите жештини, сите фантазираат за разладување.

Ако не во морето, тогаш барем во базенот. Така еден тинејџер во Колорадо „се разладил“ со сè – автомобил.
Тинејџерот сепак завршил со сообраќајна казна за несовесно возење, а инцидентот се случил случајно кога наместо на сопирачката притиснал на гаста.
Според објавените фотографии, се чини дека тој малку посилно згазнал на педалата за гас, бидејќи може да се види дека металната ограда низ која минувал е скоро израмнета со земјата.

За среќа, никој не е повреден во инцидентот, но од видеото се гледа дека пожарникарите имале полни раце работа за вадење на автомобилот од базенот.

– Беше многу полесно и побрзо да се влезе отколку да се излезе – на шега напишале пожарникарите покрај видео запис за вадење на автомобилот што не можело да се направи без помош на нуркачи.

https://www.facebook.com/watch/?v=578047733359759&t=26

Latest News

Kaкoв пoтeг: Тpeнepите ce oткaжyвaaт oд пo 10.000 евра и бapaaт cитe пapи Влaдaтa дa мy ги дoдeли нa Дeки

Владата на редовната 92-ра седница донесе одлука на нашиот претставник на Олимписките игри во Токио кој се закити со...

More Articles Like This