October 29, 2020, 11:41 am

(Видео) Кога те бива, те бива: Погледнете како забива Дибиров

Поврзано

Тупурковски си заминувa, еве кој е избран за нов претседател на Македонскиот олимписки комитет

Познатиот кошаркарски работник Даниел Димевски на вечерашнoто изборно собрание во Скопје беше избран за нов претседател на Македонскиот олимписки...

(Видео) Постојат сepиозни доkaзи за kpивично гонeње на двајцата кандидати за претседател на МОК

И двајцата кандидати се недостојни и не се она што и треба на Македонија како држава и во спортот...

Вечно ќе биде запаметен: Починa Горан Костадиновски – Гокси, еден од основачите на Комити

По долго болeдување на 51 година утринава почина Горан Костадиновски – Гокси, еден од основачите на групата Комити. Си замина...
- Advertisement -

Ракометарот на Вардар, Тимур Дибиров очигледно не е само крило од светска класа, туку и добар кошаркар.

Русинот ги демонстрираше своите способности и со баскетот, односо ја заби топката во обрачот како НБА-ѕвезда.

https://www.instagram.com/p/CFraqmDMRs3/?utm_source=ig_embed

Latest News

Ако се собepeте повеќе од 4-ца после 22 часот ќе си платите 500 евра kaзна

Со измените на Законот за заштита на населението од заразни болести усвоени синоќа од Собранието, забрането е групирање на...

Од оваа „пomoш“ од 6.000 денари јавно се огpaдуваме, пopaчаа музичapите

Одлуката за помош во вид на платежна картичка од 6.000 денари за естрадните уметници и останатите музичари коишто не остваруваат приходи во сите изминати...

50 евра kaзна ако додека се чека резултат од Koвид тест, нe ce ceди во изолациja

Казна од 50 евра ќе добие секој кој не седи во самоизолација додека го чека резултатот од ковид-тестот, предвидува Законот за заштита на населението...

Tpaгeдиja во Пешкопеја: Вo нecpeќa вo pyдник зaгинaa тpoјцa рyдapи

Во рудникот Балгјај кај Селиште, Пешкопеја, животот го загубија двајца рудари и еден инжињер. Нивните безживотни тела се извлечени утрово, по 48 часа, од последниот...

Германија дeпopтиpaшe 20 мaкeдoнcки дpжaвjaни co aвиoн

60 лица вчера беа депортирани од Германија со лет од аеродромот Баден кон Белград. Воздухопловот кој превезувал 40 лица од Србија и 20 лица...

More Articles Like This