September 26, 2020, 5:33 pm

(Видео) КОГА ЌЕ БИЛА ПОДГОТВЕНА УНИЈАТА ДА НЕ ПРИМИ ТОГАШ ЌЕ СМЕ БИЛЕ И НИЕ: Заев не барал членство, туку датум за почеток на преговори

Поврзано

Чепреганов: Политичарите нe смeат да им „диkтираат“ на историчарите

Историските настани и личности нe се работа на политичарите и на комисии, вели историчарот Тодор Чепреганов во однос на...

(Фото) Поплaвa во Струмица: Дождот ги поплaви струмичките улици

Дождот повторно ги поплaви струмичките улици! Имено денес Струмица и уште неколку други градови во државата ги зафати силно нeвреме,...

Божиноски: Уpивањeто на Порта Македонија би билo aнтицивилизaциски чин

Иако можеби на еден начин Порта Македонија е копија на Триумфалната порта во Париз која ја изградил Наполеон Бонапарта,...
- Advertisement -

На заедничката прес конференција со чешкиот премиер, Андреј Бабиш, одржана во владата на С Македонија, македонскиот премиер, Зоран Заев истакна дека нашата земја не бара веднаш да стане членка на Европската унија, туку бараме да продолжи мотивацијата од ЕУ, преку овозможување на почеток на пристапните преговори, пренесува Алсат.

„Кога ќе биде подготвена Унијата, кога ќе бидеме подготвени ние, тогаш и ќе станеме членка на Унијата“, рече Заев.

Latest News

Чепреганов: Политичарите нe смeат да им „диkтираат“ на историчарите

Историските настани и личности нe се работа на политичарите и на комисии, вели историчарот Тодор Чепреганов во однос на...

Вашингтон во паниka: Неопходно е да се спpeчи напредокот на Русија и Кина во областа на вештачката интелигенција

Републиканскиот конгресмен Вил Херд, во име на пратеничката група, до Конгресот достави предлог-резолуција, која ги рефлектира принципите врз кои треба да се гради националната...

Временска прогноза: Дожд уште неколку дена, еве кога ќе се подобри времето

Променливо облачно со сончеви периоди и со услови за слаб локален дожд е најавата на УХМР за утре. Ќе дува умерен, повремено засилен јужен...

Медицинска сестра пpoбoдена со нож во Универзитетскиот клинички центар во Приштина

Медицинската сестра Ф.Б. од Клиниката за уpологија беше пpoбоден со нoж денес на Универзитетскиот клинички центар во Приштина, потврди портпаролот на косовската полиција, Бајрам...

(Фото) Поплaвa во Струмица: Дождот ги поплaви струмичките улици

Дождот повторно ги поплaви струмичките улици! Имено денес Струмица и уште неколку други градови во државата ги зафати силно нeвреме, а улиците се поплaвија.

More Articles Like This