ВИДЕО КОЕ ЌЕ ГО CKAPA ЗАЕВ СО ЦИПРАС: На Филип Втори ечеше ,,Македонија”

  • June 8, 2019
  • Коментари

Во текот на вчерашниот ден Зоран Заев му изјави љубов на грчкиот премиер и истакна дека нивното пријателство никогаш нема да заврши и тие ќе останат пријатели до крајот на животот. Но на вчерашниот натпревар од квалификациите за Европското првенство во фудбал помеѓу Македонија и Полска целиот стадион ечеше со извици за ,,Македонија”. Ако ништо друго ова ќе биде видеото кое ќе ги скapa Заев и Ципрас.

https://twitter.com/trpef/status/1137278709193433090

Претходно «
Следно »