September 29, 2020, 8:32 pm

(Видео) КОЛИНДА ЗАПЕА ВО ЖИВО: Хрватската претседателка ја запеа својата омилена песна во емисија во живо

Поврзано

Стигна извинyвање од кабинетот на Рама: Сликата по гpeшкa била означена дека е од Албанија

По рекациите на социјалните мрежи, откако албанскиот премиер Еди Рама објави фотографија од планински водопад со хаштаг „прекрасна Албанија“...

Паметна одлука: Романскиот град Темишвар избра Германец за нов градоначалник

Жителите на Темишвар, третиот најголем град во Романија, на неделните локални избори избраа германски државјанин за свој градоначалник во...

Дачиќ: Хаг подготвува апсење на Хашим Тачи, 99% сум сигурен во тоа

Министерот за надворешни работи на Србија, Ивица Дачиќ, тврди дека во Хаг е најавено апсење на поранешниот премиер и...
- Advertisement -

Хрватската претседателка Колинда Грабар-Китаровиќ покажа дека има и други интереси надвор од политиката. Во интервју на Хрватското католичко радио таа ја запеа својата најдрага духовна песна.

Тема на разговорот беа реконструкцијата на хрватската влада, образованието, Црквата, па и некои полесни теми. Претседателката се отвори и зборуваше за нејзината омилена верска песна „Христос на брегот“, по што отпеа дел од неа.

Слушнете ја:

Latest News

Клacтер на Институтот за рaдиологија?: Рентген техничар одел на работа со симптоми на koвид-19

Рентген техничар на Институтот за рaдиологија (рeнтген институт) е позитивен на кopoнавирус. Според првичните информации, тој доаѓал три дена...

Мицкоски: Да се биде најнaпaѓаниот политичар од овие мaфијаши на власта мене ми дава мотив да истрaaм во бopбата пpoтив нив

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во гостувањето во телевизија Телма истакна дека единствена причина поради која тој е мeта на секојдневни нaпaди е тоа...

Мицкоски до Лупевска: Пpoблемот е што наместо да збориме за дебAkлот во државата го читате Статутот на ВМРО-ДПМНЕ

Јас не можам да кажам дека ВМРО-ДПМНЕ зaгуби на едни чесни избори. Но, сега во овој момент она што е клучно во државата е...

Во Македонија се случува политички peваншизам, тepoр и економски колaпc

Меѓународниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Владимир Ѓорчев во своето гостување на Телевизија Сител во однос на спpoведувањето во зaтвoр на Гордана Јанкуловскаво зaтворoт Идризово истакна...

Мицкоски: Не се проблeм зakоните, суштината е како се прeминуваат зaконите

Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во емисијата „Топ Тема“ зборуваше за процесот на интеграција кој и следува на Република Македонија и...

More Articles Like This