(Видео) КОЛИНДА ЗАПЕА ВО ЖИВО: Хрватската претседателка ја запеа својата омилена песна во емисија во живо

  • July 4, 2019
  • Коментари

Хрватската претседателка Колинда Грабар-Китаровиќ покажа дека има и други интереси надвор од политиката. Во интервју на Хрватското католичко радио таа ја запеа својата најдрага духовна песна.

Тема на разговорот беа реконструкцијата на хрватската влада, образованието, Црквата, па и некои полесни теми. Претседателката се отвори и зборуваше за нејзината омилена верска песна „Христос на брегот“, по што отпеа дел од неа.

Слушнете ја:

Претходно «
Следно »