ВИДЕО КОЛУМНА НА ПРОФЕСОРКАТА КАРАКАМИШЕВА: Новата година да биде година во која народот ќе си ја земе својата власт од рацете на натрапниците!

Поврзано

НЕЗАБОРАВНИК ЗА МАКЕДОНЦКИТЕ РАБОТИ

Дологот кон таткоината и народот, до негоото осашчествуајње, се велит народен идеал и кон негоото осашчествуајње требит да се...

ГЛОБАЛИЗМОТ Е МРТОВ: Да живеат нациите држави

До моментот кога го пишувам ова во светот има повеќе од 300 илјади починати од опасниот коронавирус, но се...

КОЛУМНА НА НАТАЛИЈА ИВЧЕВА: Короната ја порази глобализацијата

Koвид-19 без сомневање покажа многу недостатоци во функционирањето на глобализацијата во светот. Ковид 19 покажа дека без сомнеж, ниту...

Професорката Тања Каракмишева на социјалните мрежи објави видео колумна, во која на граѓаните им ја честиташе Новата година и им посака повеќе надеж


„Нашето бреме е да ја спасиме Македонија од овие натрапници и велепредавници што е можно побрзо, да ги исправиме главите на сите Македонци и да им покажеме дека може да се постигнат многу национални успеси со гордо кренати глави, но пред се со достоинствен труд.“ – вели професорката Каракамишева

Таа ги повика граѓаните, новата 2019. година да биде година во која „ние народот“, ќе си ја вратиме нашата, народната власт од рацете на натрапниците.

„Да ја дочекаме новата 2019 година со оптимизам дека не е се готово, дека националната катарза допрва мора да дојде и дека ние и сите идни генерации ЗАСЛУЖУВАМЕ ПОДОБАР ЖИВОТ, ЗАСЛУЖУВАМЕ ПОКВАЛИТЕТНА ДРЖАВА, ЗАСЛУЖУВАМЕ ПОХУМАН ТРЕТМАН И ПОВЕЌЕ ПРАВДИНИ!“ – заклучува професорката.

Новогодишно обраќање

Луѓето велат надежта последна умира. И најтешко е кога таа навистина ќе умре. Токму таа надеж, како прва светлина во мрачниот тунел, нека биде нашата главна водилка во Новата 2019 година. Светлината во мрачниот тунел сме сите ние кои со чиста совест, здрав ум, полно срце со љубов, и желни за успех на својата татковина доаѓаме како спасители на нашата мајка, на нашата Македонија. Кој друг ако не ние, кога ако не сега! Секоја генерација во животот го носи бремето на своето време. Нашето бреме е да ја спасиме Македонија од овие натрапници и велепредавници што е можно побрзо, да ги исправиме главите на сите Македонци и да им покажеме дека може да се постигнат многу национални успеси со гордо кренати глави, но пред се со достоинствен труд.Да ја дочекаме новата 2019 година со оптимизам дека не е се готово, дека националната катарза допрва мора да дојде и дека ние и сите идни генерации ЗАСЛУЖУВАМЕ ПОДОБАР ЖИВОТ, ЗАСЛУЖУВАМЕ ПОКВАЛИТЕТНА ДРЖАВА, ЗАСЛУЖУВАМЕ ПОХУМАН ТРЕТМАН И ПОВЕЌЕ ПРАВДИНИ!

Julkaissut Тања Каракамишева Lauantaina 29. joulukuuta 2018

Актуелно

(Видео)СО ЦИСТЕРНА ВЛЕТА МЕЃУ ДЕМОНСТРАНТИТЕ: Инцидент на протестот во Минеаполис, САД – возач на цистерна влета во толпата демонстранти

Возач на цистерна со својот камион влета во толпа демонстранти кои протестираат во Минеаполис, САД. Инцидентот се случил на...

(Во живо)ТЕНЗИИ, СОЛЗАВЦИ И ШОК БОМБИ ВО ВАШИНГТОН: Демонстрантите се судрија со полицијата на пат кон Белата Куќа

Растат тензиите во САД откако група демонстранти се собраа пред Белата Куќа во американската претстолнина Вашингтон, во рамки на протестот за Џорџ Флојд -...

ЗАЕВ „БЕГА“ ОД ИЗОЛАЦИЈА: Наместо во самоизолација поради контактот со Мухамед Зекири, Заев во кафана со цела камарила

Наместо во изолација поради блиските контакти со Мухамед Зекири кои во претходните денови речиси со сигурност ги имал, Заев реши да се качи на...

РЕГИСТРИРАНИ НОВИ 24 CЛУЧAИ НА ЗAРAЗEНИ ВО СКОПЈЕ: Еве во кои општини се нoвoзaбoлeнитe

Денеска во Скопје се регистрирани 24 нови случаи на ковид-19. По општини: Бутел – 6, Чаир – 11, Гази Баба – 1, Карпош –...

(ФОТО) ВУЛИН СО ПРАШАЊЕ ДО ШЕКЕРИНСКА: Зошто не се сликаш пред кyкacт крст кој е нaциcтички cимбoл?

Фотографијата на Шеќеринска пред симболите на УЧК денеска ја коментира и официјален Белград односно српската влада и еден од најблиските луѓе на претседателот Вучиќ. Според...

Повеќе вести