December 8, 2021, 5:26 am

(Видео) Котлар нajaви две пoдзeмни гapaжи вo oпштинa Цeнтap

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Кандидатот за градоначалник на општина Центар, Наташа Котлар, најави изградба на две подземни гаражи.

-На сопствениците на подземни гаражи во големите комплекси, како во Градски Ѕид, ќе им помогнеме финансиски гаражите да станат модерни и безбедни, а по примерот на таквите подземни гаражи ќе изградиме уште две со цел паркирањето на центарци да биде максимално олеснето, напиша на Фејсбук, Котлар.

Видеото може да го погледнете ТУКА.

Latest News

Бајден по разговорот со Путин ќе се консултира со европските сојузници

Американскиот претседател Џозеф Бајден ќе разговара за исходот од денешниот руско-американски видео-самит со францускиот претседател Емануел Макрон, германската канцеларка...

More Articles Like This