December 4, 2021, 6:01 pm

(Видео) Кaкoв цap: Oткpи вoeнa тajнa co цeл дa дoкaжe дeкa бил вo пpaвo вo диcкycиjaтa зa видeo игpa

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Поранешен член на екипажот на тенкови на француската армија објави дел од доверливиот прирачник за управување со тенк „Леклер“ на форумот за популарната онлајн игра „Војна гром“ со цел да докаже дека е во право.

Тој не можеше да одолее за време на дискусијата за карактеристиките на француското оклопно возило на форумот и откри дека е член на екипажот на тенкот „Леклер С2“, а потоа објави таен документ, пишува британскиот „Дефенс Журнал“.

„Леклер“, кој е активен во служба на француската армија, е само едно од многуте возила што се претставени во видео играта од руска продукција „Војна гром“, наменети за неколку играчи истовремено.
По некое време, модераторите ја избришаа неговата порака.

Ова не е првпат доверливи документи од тенкови да протекуваат на форумите „Крадци крадци“.

Претходно оваа година, друг корисник ги објави класифицираните спецификации на главниот британски борбен тенк „Челинџер 2“.

Корисникот објави таен документ поврзан со „Челинџер 2“ со цел да укаже дека треба да се подобри дизајнот на резервоарот во играта.

Latest News

(Видео) Ѓорѓиевски: Несовесен граѓанин фатен како иcфрла отпaд на местото каде што се гради новиот парк во Драчево, ќе биде kaзнет доколку не го...

Денес, несовесен граѓанин се обидел да истури отпад на местото каде што се гради новиот парк во Драчево. Градоначалникот...

More Articles Like This