November 27, 2021, 9:22 am

(Видео) Кpeaтивнo: Итaлиjaнeц нa paкaтa cи ja иcтeтoвиpaл koвид пoтвpдaтa

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Видеото објавено на TikTok покажува како се подготвува да влезе во Мекдоналдс и ја крева раката. Чуварот на вратата потоа го скенира QR

Ниту череп, ниту змеј, ниту срце прободено со стрела: 22-годишен италијански студент има истетовирано QR-код на раката што докажува дека е вакциниран против „Ковид-19“.

Андреа Колоне, која живее во Реџо Калабрија, на југот на Италија, ќе треба само да го засука ракавот на влезот во ресторан или кино и да ја покаже тетоважата на левата рака.

„Оригинално е, сакам да се разликувам“, изјавил за весникот Corriere della Calabria, откако станале познати неговите фотографии на Инстаграм и Тикток.

Неговите родители, објаснил тој, не биле толку воодушевени. „Ме поттикнаа… да бидам помалку импулсивен и да размислувам малку подобро пред да делувам“, рекол тој.

Видеото објавено на TikTok покажува како се подготвува да влезе во Мекдоналдс и ја крева раката. Чуварот на вратата потоа го скенира QR-кодот, но снимката застанува таму, па не е познато дали навистина необичната тетоважа му дозволила да влезе и да си купи хамбургер.

Видеото може да го погледнете ТУКА.

Latest News

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ ја води државата во енергетска криза, за еден месец потрошени 40 милиони евра за увоз на скапа струја

СДСМ ја води државата во енергетска криза, за еден месец потрошени 40 милиони евра за увоз на скапа струја,...

More Articles Like This