October 19, 2021, 5:06 pm

(Видео) Кyбa пoгoдeнa oд тpoпcкaтa бypa Елca

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Тропската бура Елса го зафати западниот дел на Куба, проследена со поројни дождови и силен ветер. 

Метеоролозите соопштија дека бурата денеска ќе ја погоди Флорида, а утре централниот брег на Флоридскиот Залив.

Невремето се движело главно преку руралните подрачја источно од Хавана.

До доцна попладнето, брзината на ветрот се намалила на 85 километри на час. Неговото јадро беше на околу 75 километри југоисточно од Хавана и се движеше кон северозапад со 22 километри на час.

Latest News

Европа ја поздравува победата на ВМРО-ДПМНЕ, Секретарот на ЕПП со поддршка за Муцунски

Меѓународниот секретар на Европската народна партија (EPP) Патрик Волер, преку социјалните мрежи, ја поздравува победата на ВМРО-ДПМНЕ уште во...

More Articles Like This