(Видео) ЛЕСНО И ЕДНОСТАВНО: Со неколку капки масло до најубавите велигденски јајца!

  • April 19, 2019
  • Коментари

Ако претходните години се плашевте да експериментирате со велигденските фарби за јајца, оваа година дефинитивно ќе посакате да пробате нова техника. А, вклучува само неколку капки зејтин.

На прв поглед шарите на овие јајца делуваат комплицирано, но за да го постигнете ефектот, ви треба само обична фарба за јајца и лажичка-две било какво масло.

Маслото не се меша со водата, па така лесно ќе се направат „дамките.“

По желба, откако бојата ќе се исуши може да нанесете сјаен финиш со стапче за уши.

Трикот и постапката се детално објаснети во видеото:

 

Претходно «
Следно »