(Видео) Летаа тyпaници: Жecтoka тeпачка во боливискиот парламент

Поврзано

- Advertisement -

Вистинска драма денес се одвиваше во боливискиот парламент каде двајца пратеници дискусијата ја завршија со тупаници.

Пратениците Хенри Монтеро и Антонио Габриел Колк се степаа на седницата поради тоа дали претходната влада на привремената претседателка Жанин Ањес е легална Или пак беше државен удар.

Видеото можете да го погледнете ТУКА

Latest News

Tpaгедија во штипско: Пронајден починaт 38 годишен маж во близина на Чардаклија

Триесет и осумгодишен штипјанец е пронајден мртов во близина на штипското село Чардаклија. Во соопштениоето на СВР-Штип се вели...

More Articles Like This