September 24, 2021, 7:31 pm

(Видео) Летаа тyпaници: Xyлигани бpyтaлно се пресметaa на улиците на Лондон

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Големиот ривалитет кој постои помеѓу Англија и Шкотска кулминираше со тепачка на улиците на Лондон пред дуелот од второто коло од Европското првенство. Се појави снимка од инцидентот помеѓу навивачите на Англија и Шкотска. Имено, голем број на „Тартан армијата“, како што себе си се нарекуваат навивачите на Шкотска, пристигнаа на дерби натпреварот, а помеѓу нив имало и хулигани од Селтик кои се познати по нетрпеливоста кон Англија.

Судирот меѓу навивачите го забележала и една камера, а на снимката се гледа тепачка помеѓу двајца млади на една лондонска улица.

Набрзо се придружиле уште неколку навивачи, а во снимката од 30 секунди еден постар навивач заврши на земја.

Latest News

(Видео) Лавата yништи сѐ пред себе: Еваkyирани уште три града на Канарските острови

Властите на шпанскиот остров Ла Палма наредија евакуација на градовите Тахуја, Таканде де Абахо и делови од Таканде де...

More Articles Like This