October 25, 2021, 7:41 am

(Видео): Либан истpeла четири pakeти кон Израел

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Четири ракети биле истрелани кон Израел од територијата на јужен Либан, објавија израелските одбранбени сили.

Израелската противвоздушна одбрана пресретнала една ракета, две паднале во морето и една во ненаселена област, објави израелската армија.

Видеото од нападот можете да го погледнете ТУКА:

Latest News

Дaли гopивaтa пoвтopнo ќe пocкaпaт?

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе донесе одлука за цените на нафтените деривати. Дали ќе има повторно поскапување на...

More Articles Like This